No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Real Madrid dhe Barcelona humbin në La Liga, fajin e ka… fanella

Real Madrid dhe Barcelona humbin në La Liga, fajin e ka… fanella

Real Madrid në fillim, Barcelona më pas.

Një e shtunë e zezë për dy superfuqitë e Spanjës, të dyja të mposhtur anë kampionat 1-0. Një ngjarje e rrallë të shohësh dy gjigantët që humbasin dhe faji mund të jetë i fanellave.

Nuk ndodhtë që nga 2018-ta që Real dhe Barcelona të humbnin në të njëjtën ditë dhe me të njëjtin rezultat. Një javë nga Clasico, dy më të mirat e Spanjës kanë dalë me kokën ulur nga fusha pas një të shtunë për t’u harruar.

Por duket se faji i humbjeve është i fanellave.

Në rrjetet sociale, në fakt, ka shpërthyer një “gjueti” e vërtetë për fajtorin dhe janë të shumtë ata që kanë zgjedhur fanellën rozë të përdorur nga dy skuadrat.

Të dy ekipet kanë zbritur në fushë me uniformat e reja, që nuk janë pëlqyer nga pjesa më e madhe. Pas humbjeve të djeshme, përveçse nuk pëlqehen, fanellat rozë tani i sjellin edhe ters skuadrave.

Në rrjetet sociale ka nga ata që kanë bërë shaka dhe kanë pyetur se çfarë do të ndodhte nëse të dy ekipet do ta vishnin uniformën rozë në Clasico.

Nuk na mbetet gjë tjetër që të presim.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dy autogola dhe Messi “show”, Barcelona “manita” ndaj Getafes

Nuk e pati të lehtë sa duket nga rezultati, por Barcelona arriti të marrë tre pikë ndaj Getafes dhe të vazhdojë ndjeksjen...

Kosova VR siguron kalimin në Ligën e Dytë

Kampionati në Ligën e Tretë të futbollit kosovar ka për t’i zhvilluar edhe tri ndeshje deri në mbyllje të këtij edicioni, mirëpo...

Napoli turpëron Lazion

Napoli ka marrë një fitore spektakolare në shtëpi ndaj Lazios me shifrat e thella 5:2, duke i turpëruar kryeqytetasit.

Adnan Januzaj realizon gol për Sociedadin

Futbollisti shqiptar me pasaportë belge, Adnan Januzaj ka arritur të shënojë gol në sfidën që skuadar e tij Real Sociedad po e...

Recent Comments