No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Klodian Duro e nis me barazim aventurën te Feronikeli

Klodian Duro e nis me barazim aventurën te Feronikeli

Ndeshja e fundit në kuadër të javës së gjashtë të Superligës së Kosovës, ndërmjet Trepçës’89 dhe Feronikelit që u zhvillua në stadiumin “Riza Lushta”, ka prodhuar lojë interesante por jo edhe gola (0:0). Trepça’89 pati disa raste të mira shënimi, ndër të cilat ishte edhe ajo e Muharrem Jasharit në minutat shtesë, gjuajtjen e të cilit nga brendësia e zonës e priti portieri i skuadrës nga Drenasi.

Kësisoj, aventura e Klodian Duros te Feronikeli nisi me barazim, por që mbetet të shihet në javët në vazhdim se sa do të arrijë ta riogranizojë skuadrën.

Me barazimin e sotëm, ’89-shi shkon në kuotën e shtatë pikëve pas gjashtë ndeshjeve, kurse Feronikeli merr pikën e gjashtë në po aq ndeshje të luajtura.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dukagjini dhe Malisheva me fitore bindëse

Dukagjini dhe Malisheva kanë marrë fitoret e radhës për të vazhduar kështu luftën për inkuadrim në Superligë. Skuadra nga...

Shkëmbi i lumtur për fitoren në Drenas

Bledi Shkëmbi e ka vlerësuar si ndeshje shumë të vështirë ballafaqimin me Feronikelin. Trajneri i Ballkanit, Shkëmbi, megjithatë, i është gëzuar më...

Feronikeli humb, por Duro është i kënaqur me paraqitjen e ekipit!

Trajneri i Feronikelit, Klodian Duro, ka arsyetuar humbjen e skuadrës së tij ndaj Ballkanit. “Timonieri” i skuadrës nga Drenasi...

Drita fiton në “Riza Lushta”, ruan distancën me Ballkanin e Prishtinën

Goli i Festim Alidemës nga penalltia në minutën e 53-të, ia ka siguruar 3 pikë shumë të rëndësishme skuadrës së Dritës e...

Recent Comments