No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA Flick: Pjesa e parë perfekte, Muller-Leva super. Të përmirësohemi në mbrojtje

Flick: Pjesa e parë perfekte, Muller-Leva super. Të përmirësohemi në mbrojtje

Bayern Munchen triumfi 1-4 në fushën e Arminia Bielefeld në javën e katërt të Bundesligës dhe renditet në vend të dytë me 9 pikë, një më pak se kryesuesit e Leipzig.

Dygolëshat e Muller dhe Lewandowskit i dhuruan fitoren kampionëve. Hans-Dieter Flick vlerëson dy sulmuesit, analizon takimin dhe ndalet te reparti i mbrojtjes.

Pjesa e parë ishte afër perfektes dhe asaj që kishim menduar të bënim, por kishte një 5-minutësh ku u treguam të pakujdesshëm. Nuk më pëlqen kur ia vështirësojmë jetën vetes.

Më të mirët në fushë? Thomas Muller dhe Robert Lewandowski. Mund të përmirësohemi në prapavijë, janë mundësitë të mbrojmë më mirë“, deklaron trajneri bavarez.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Zemërgjerësia e Neymarit, paguan 142 punëtorë pa punuar

Neymar Junior shkëlqen edhe në luftën kundër Koronavrusit, me pandeminë që po shkatërron planetin dhe po godet fort Brazilin.

Dy gola për katër minuta, mbyllet me spektakël pjesa e parë në sfidën Everton – Tottenham

Pjesa e parë e Everton-Tottenham, ndeshja hapëse e javës së 32-të të Premier Leagues, është mbyllur me rezultatin 1-1.

Presidentja Osmani: Xhudistet tona të arta me medalje e me shpirt, po e ngrisin Republikën tonë lart e më lart!

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka vlerësuar lartë punën e xhudistëve kosovarë në garat ndërkombëtare në veçanti, Distria Krasniqin. Krasniqi, sot fitoi medaljen...

Mundësia e larigimit të Haaland,Dortmund të gatshëm për zëvëndësimin e tij

Ka shumë ankth në shtëpinë e Borussia Dortmund. Erling Braut Haaland, sulmuesi i ri që ka çmendur gjithë Europën, mund të largohet nga klubi verdhezi...

Recent Comments