No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Analisti Kosumi komenton rastin në derbin Drita – Gjilani: Nuk ishte penallti!

Analisti Kosumi komenton rastin në derbin Drita – Gjilani: Nuk ishte penallti!

Analisti i ndarjes së drejtësisë, Ismajl Kosumi, ka analizuar rastin diskutabil, të vetmin në ndeshjen derbi, Drita – Gjilani.

Në minutën 90+5, Drita kërkoi penallti me Kastriot Rexhën, por kështu nuk mendoi gjyqtari nga Gjilani, Mervan Bejtullahu, që për herë të parë ndau drejtësinë në derbin gjilanas.

“Shikoni dorën e Kastriot Rexha, pra shihet se ka pasur një duel mes dy lojtarëve, dhe kjo mendoj se nuk ka qenë penallti, ka vepruar drejt gjyqtari”, tha Kosumi në emisionin 2me1 në RTV 21.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Valverde i Real Madridit rezulton pozitiv me COVID-19,humbë ndeshjen e parë kundër Chelseat

Mesfushori uruguaian i Real Madridit, Fede Valverde ka rezultuar pozitiv në testimin për koronavirus. Lajmin e ka bërë të...

Dortmund zgjedh ish-yllin e Milan si zëvendësues të Haaland

Erling Haaland është vënë në shënjestër të klubeve të mëdha të Europës. Nëse norvegjezi do të largohet nga Dortmund në merkaton e verës, verdhezinjtë duket...

Llapi arrin në finale të Kupës, një hap larg ëndrrës evropiane

Llapi është kualifikuar në finalen e Kupës së Kosovës në futboll. Skuadra e trajnerit Tahir Batatina, barazoi 2:2 të mërkurën në Podujevë kundër Prishtinës,...

Andrea Agnelli i urryer i madh, pritet revolucion tek Juventusi

Të jesh i urryer, sepse je president i Juventusit, është normale. Andrea Agnelli, megjithatë, papritmas e pa veten armiku numër një publik në të...

Recent Comments