No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Aguero nën akuzë për gjestin ndaj arbitres (Video)

Aguero nën akuzë për gjestin ndaj arbitres (Video)

Manchester City ka marrë një fitore speciale kundër Arsenal-it të ish-ndihmësit të tij Arteta-s. Megjithatë, nuk ka qenë vetëm rezultati në fushë në qendër të vëmendjes, por edhe një episod që ka patur për protagonist Sergio Aguero-n.

Argjentinasi, pas një vendimi të arbitrit i është afruar anësores dhe ka befasuar telespektatorët me gjestin e tij. Aguero ka diskutuar në fillimin me arbitren dhe më pas i ka vënë dorën mbi shpatulla.

Një gjest që është refuzuar nga asistentja që ia ka hequr dorën lojtarit. Episodi nuk i ka shpëtuar kamerave aq sa në fundin e ndeshjes mediat kanë pyetur Guardiola-n që ta komentonte.

Trajneri i City-t ka dalë në mbrojtje të lojtarit: “Nuk duhet të kapemi pas gjërave të tilla. Sergio është një nga njerëzit më të ndershëm që njoh. Të mos kërkojmë polemika aty ku nuk ka asnjë”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Futbollisti i Ferizajt i shpëton më të keqes, kthehet në shtëpi shëndosh e mirë

Futbollisti i Ferizajt, Thesar Ismajli u lëndua sot gjatë ndeshjes kundë Ulpianës. Gjendja e tij ishte mjaft kritike, ku...

E mahnitshme, Kosova më e mira e Evropianit

Sukses të jashtëzakonshëm kanë arritur xhudistët kosovarë. Kosova është përfaqësuesja më e suksesshme në Evropianin që të dielën përfundoi në Lisbonë të...

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Recent Comments