No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Nuhiu nuk mërzitet për barazimin: Luajtëm mirë!

Nuhiu nuk mërzitet për barazimin: Luajtëm mirë!

Pavarësisht barazimit me Gjilanin, kryetrajneri i Dritës, Ardian Nuhiu, mbeti i kënaqur me atë se çfarë treguan futbollistët e tij në këtë përballje.

“Nuk më mërzit aspak fakti që nuk fituam, pasi që luajtëm mirë. Kemi krijuar shumë raste, dominuam gjithë ndeshjen, sikurse në pjesën e parë, po ashtu edhe në pjesën e dytë. Kur ekipi luan mirë, rezultati do të vij patjetër“, deklaroi Nuhiu për “Art Sport”.

“Përballë vetës kishim një kundërshtar mjaft të fortë, mirëpo e thash edhe më parë që jam i kënaqur pasi që futbollistët i’u përgjigjën për mrekulli detyrave që u’a caktuam. Mundësitë nuk i shfrytëzuam për ta fituar ndeshjen, por mbetem i kënaqur me atë se çfarë treguan futbollistët në këtë ndeshje”, përfundoi Nuhiu.

Drita tashmë ndodhet në pozitën e dytë të renditjes tabelare me 10 pikë të grumbulluara, derisa në mesjavë do të udhëtojë për t’u përballur me Ballkanin në kuadër të xhiros së shtatë të Superligës.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dy autogola dhe Messi “show”, Barcelona “manita” ndaj Getafes

Nuk e pati të lehtë sa duket nga rezultati, por Barcelona arriti të marrë tre pikë ndaj Getafes dhe të vazhdojë ndjeksjen...

Kosova VR siguron kalimin në Ligën e Dytë

Kampionati në Ligën e Tretë të futbollit kosovar ka për t’i zhvilluar edhe tri ndeshje deri në mbyllje të këtij edicioni, mirëpo...

Napoli turpëron Lazion

Napoli ka marrë një fitore spektakolare në shtëpi ndaj Lazios me shifrat e thella 5:2, duke i turpëruar kryeqytetasit.

Adnan Januzaj realizon gol për Sociedadin

Futbollisti shqiptar me pasaportë belge, Adnan Januzaj ka arritur të shënojë gol në sfidën që skuadar e tij Real Sociedad po e...

Recent Comments