No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Ramadani: Sfida e vërtetë është në mesjavë

Ramadani: Sfida e vërtetë është në mesjavë

Prishtina e ka fituar me lehtësi ndeshjen kundër Besës, 4:0, për çka trajneri Zekirija Ramadani u shpreh i kënaqur, por ai është i vetëdijshëm se vetëm dueli me Feronikelin në mesjavë do të dëshmojë se sa ka arritur skuadra e tij të përmirësohet gjatë pauzës 10 ditëshe.
“I uroj futbollistët për fitore, pasi që krijuan shumë raste dhe arritën të konkretizonin disa prej tyre. Objektivi ynë për këtë takim ishin tre pikët dhe i’a dolëm. Testin e vërtetë do ta kemi në mesjavë ndaj Feronikelit. Kemi punuar gjatë kësaj periudhe pushimi dhe atje do të shohim sa në të vërtet kemi bërë progres në lojën tonë”, deklaroi Ramadani për “Art Sport”.
Prishtina udhëton të mërkurën me 21 tetor për t’u përballur me Feronikelin në udhëtim.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Valverde i Real Madridit rezulton pozitiv me COVID-19,humbë ndeshjen e parë kundër Chelseat

Mesfushori uruguaian i Real Madridit, Fede Valverde ka rezultuar pozitiv në testimin për koronavirus. Lajmin e ka bërë të...

Dortmund zgjedh ish-yllin e Milan si zëvendësues të Haaland

Erling Haaland është vënë në shënjestër të klubeve të mëdha të Europës. Nëse norvegjezi do të largohet nga Dortmund në merkaton e verës, verdhezinjtë duket...

Llapi arrin në finale të Kupës, një hap larg ëndrrës evropiane

Llapi është kualifikuar në finalen e Kupës së Kosovës në futboll. Skuadra e trajnerit Tahir Batatina, barazoi 2:2 të mërkurën në Podujevë kundër Prishtinës,...

Andrea Agnelli i urryer i madh, pritet revolucion tek Juventusi

Të jesh i urryer, sepse je president i Juventusit, është normale. Andrea Agnelli, megjithatë, papritmas e pa veten armiku numër një publik në të...

Recent Comments