No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Rama: Llapin e mposhtëm taktikisht

Rama: Llapin e mposhtëm taktikisht

Drenica mori fitore befasuese në stadiumin “Zahir Pajaziti”, duke e mposhtur Llapin, 1:0. Trajneri i kuqezinjve të Skenderajt, Fadil Rama pas këtij suksesi ka thënë se vendosja e mirë taktike ua solli tri pikë nga ky takim. “Ditët e pauzës kanë qenë ditë të mira për neve, sepse jemi përgatitur në vendosjen taktike. Ndërsa në këtë ndeshje lojtarët kanë dhënë gjithçka dhe kjo ishte e mirë për neve dhe doli që vendosja taktike na sjelli tek fitorja. Në javën e parafundit kemi pasur humbje të thellë dhe tani jemi rikthyer më fitore dhe mendoj që ne nuk duhet të bazohemi në renditje tabelare se ku gjendet ekipi por që duhet të luftojmë për rezultat në çdo ndeshje”, theksoi Rama.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments