No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Prishtina rikthehet furishëm, Drenica e zhyt Llapin në krizë

Prishtina rikthehet furishëm, Drenica e zhyt Llapin në krizë

Prishtina është rikthyer furishëm në Superligë pas pauzës për shkak të ndeshjeve të kombëtares. Bardhekaltrit kanë shënuar fitore në stadiumin “Fadil Vokrri” në kryeqytet në duel me Besën, me rezultat bindës 4:0, në kuadër të javës së 6-të. Më i merituari për këtë fitore të Prishtinës ishte sulmuesi Otto John, i cili realizoi “hat-trick”. Skuadra e Zekirja Ramadanit u tregua këmbëngulëse që nga fillimi i ndeshjes dhe qysh në minutën e 3-të kaloi në epërsi nëpërmjet John. I njëjti futbollist gjeti rrugën e rrjetës edhe në minutat 25’ dhe 59’, derisa rezultatin përfundimtar e vendosi Mërgim Pefqeli në minutën e 75-të. Në ndeshjen tjetër të ditës së sotme, Drenica e befasoi Llapin në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë, duke e mposhtur me rezultat 1:0. Golin e tre pikëve të mëdha për drenicasit e realizoi Hysen Tahiri në minutën e 54-t.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Musaila realizon dy gola, Bayern fluturon (VIDEO)

Bayern Munich e mbyll pjesën e parë në fushën e Wolfsburg me rezultatin 3-1. https://streamable.com/7jwios Pas fillimit super të djemve të Hansi Flick me golin e...

Edhe një medalje e madhe për Kosovën, Akil Gjakova në finale të Evropianit

Kosova ka siguruar edhe një medalje në Evropianin e xhudos në Lisbonë. Akil Gjakova ka kaluar në finale të kategorisë deri 73 kilogramë. Akili...

Ylli i Chelsea-t zbulon prapaskenën: Doja të tërhiqesha në moshën 17 vjeç

Jorginho, mesfushori i Chelsea-t, është rrëfyer në një intervistë të dhënë për Daily Mail. “Po të isha bërë një futbollist profesionist në Brazil, do të...

Akili i pathyeshëm, kalon në gjysmëfinale të Evropianit

Me katër fitore, një pa luftë, Akil Gjakova arrin në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian, që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë. Në çerekfinale mundi rusin...

Recent Comments