No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Prishtina në kërkim të fitores pas tri ndeshjeve shterp

Prishtina në kërkim të fitores pas tri ndeshjeve shterp

Xhiroja e gjashtë e elitës së futbollit kosovar vazhdon sot me dy ndeshje që do të luhen në Prishtinë dhe Podujevë.
Prishtina është vendëse e Besës, me bardhekaltërit që medoemos do të luftojnë t’iu rikthehen fitoreve pas tri ndeshjeve radhazi pa e shijuar trepikëshin.
Në anën tjetër, Besa udhëton e motivuar drejt “Fadil Vokrrit” pas fitores ndaj Trepçës ’89 dhe do të provojë të dëshmojë që fitorja ndaj mitrovicasve në xhiron e kaluar nuk ishte e rastësishme.
Ndërkohë, Llapi luan në “Zahir Pajaziti” për fitoren e parë sezonale, derisa përballë ka Drenicën.
Pika e fituar ndaj Prishtinës në xhiron e pestë, i ka dhënë pak qetësi ekipit të Tahir Batatinës, që sot synon me patjetër fitore ndaj kuqezinjve pasi që ka mbetur në vendin e fundit të renditjes.
Gjyqtar kryesor në Prishtinë do të jetë Ilir Mehmeti, ndërsa në Podujevë, Visar Kastrati.
Të dy ndeshjet fillojnë prej orës 14:00.

SUPERLIGA – SOT
14:00 Prishtina – Besa
Gjyqtarë: Ilir Mehmeti, Arton Latifi, Alban Ejupi, Dardan Çaka.

14:00 Llapi – Drenica
Gjyqtarë: Visar Kastrati, Fatmir Abrashi, Visar Kelmendi, Genc Nuza.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Kurti: Xhudistet janë bërë sinonim i fitoreve dhe gëzimeve tona

Kryeministri Albin Kurti ka përgëzuar xhudistet tona, Distria Krasniqin dhe Nora Gjakovën për suksesin e arritur në Kampionatin Evropian në Lisbonë. Distria fitoi medaljen...

Ish-futbollisti shqiptar ndërron jetë nga Covid-19

Covid-19 i ka marrë jetën ditën e sotme, ish-futbollistit të shquar të Turbinës, Ndriçim Beshiri, zemra e të cilit pushoi të rrahuri...

Nga maji, tifozët do të lejohen në ndeshjet e Serie A

Kryeministri italian, Mario Graghi ka shpallur masat e reja për Covid-19. Ai deklaroi se nga prilli, sportet si futsall,...

Zemërgjerësia e Neymarit, paguan 142 punëtorë pa punuar

Neymar Junior shkëlqen edhe në luftën kundër Koronavrusit, me pandeminë që po shkatërron planetin dhe po godet fort Brazilin.

Recent Comments