No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Manchester United fiton me dramë ndaj Newcastle!

Manchester United fiton me dramë ndaj Newcastle!

Manchester United fitoi 1-4 ndaj Newcastle në transfertë, por rezultati nuk e tregon realitetin që ndodhi në fushë. “Djajtë e kuq” vuajtën shumë për të fituar dhe 3 golat e fitores erdhën në minutat e fundit të ndeshjes.

Sfida u hap me autogolin e Luke Shaw në minutën e 2′. De Gea nuk ia doli që të ndalte sferën dhe rezultatin shkoi në 1-0. Goli i barazimit u realizua nga Maguire në minutën e 23′. Ai dërgoi topin në rrjetë për 1-1.

Pjesa e dytë ishte shumë e luftuar, ndërsa Bruno Fernandes humbi penallti në minutën e 58′. Mesfushori humbi penalltinë e parë me fanellën e United. Portugezi bëri dhe heroin në minutën e 86′, pasi ishte ky që dërgoi topin në rrjetë për 1-2, ndërsa Wan-Bissaka çoi shifrat në 1-3, e Rashford i vuri vulën ndeshjes duke realizuar golin e katërt. Djemtë e Solskjaer vuajnë, por marrin 3 pikë morali.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani: Dikujt matematikat në fund të sezonit nuk kanë me i dalë

Trajneri i mirënjohur, Afrim Tovërlani, ka komentuar ndeshjet mes Llapit dhe Dritës si dhe Drenicës ndaj Prishtinës. Tovërlani tha...

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Nuhiu: Në pjesën e dytë shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuihu është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Llapit. Trajneri nga...

Kosova fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut,...

Recent Comments