No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Man.City-t i mjafton një gol kundër Arsenal-it

Man.City-t i mjafton një gol kundër Arsenal-it

Manchester City është kthyer te fitorja në Premier League pasi ka mundur 1-0 Arsenal-in në javën e pestë.

Një fitore e rëndësishme për Qytetarët që janë paraqitur në këtë ndeshje pas një humbje dhe një barazimi të marrë në dy  takimet e fundit.

Sfida e luajtur në Etihad Stadium është vendosur nga një gol i Sterling në minutën e 23-të.

Kjo ka qenë fitorja e shtatë radhazi në kampionat për City-n kundër Arsenal-it. Skuadra e Pep është ngjitur ne vendin e 10-të me shtatë pikë, ndërsa Topçinjtë janë në të pestin me 9 pikë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments