No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Llapi në krizë të thellë, Batatina: Diçka nuk po funksionon në sulm!

Llapi në krizë të thellë, Batatina: Diçka nuk po funksionon në sulm!

E nisi edicionin me pretendime për të luftuar për titullin e kampionit, por Llapi pas 6 xhirove në Superligë është ngulitur në pozitën e fundit të renditjes me vetëm 1 pikë. Disfatën e pestë në këtë edicion llapjanët e drejtuar nga Tahir Batatina e pësuan në shtëpi kundër Drenicës, ku vendosi një gol i Hysen Tahirit. Pas ndeshjes timonieri i Llapit theksoi se fati ia ka kthyer shpinën skuadrës së tij.
“Gjithmonë kur nuk shënon atëherë pëson. Edhe në këtë ndeshje kemi pasur mundësi të shënojmë por fati na e ktheu shpinën. E dhamë maksimumin tonë, por portieri ishte heroi i Drenicës në këtë takim dhe ua solli tri pikë. Po kemi telashe në konkretizimin e goditjes finale, derisa pësuam gol nga një gjuajtje e lehtë në të cilën portieri jonë ka pasur mundësi ta pret”, ka thënë Batatina, i cili paralajmëroi ndryshime në ekip. “Në këtë ndeshje kemi pasur ndryshime, por mendoj se ende duhet të ndryshojmë disa gjëra. Në ndeshjet e ardhshme do të shikojmë të bëjmë diçka më ndryshe në repartin sulmues sepse diçka nuk po funksionon”, ka shtuar Batatina. Në mesjavë Llapi do të udhëtojë në Pejë ku do të ballafaqohet me skuadrën e parafundit në renditje, Besën.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Futbollisti i Ferizajt i shpëton më të keqes, kthehet në shtëpi shëndosh e mirë

Futbollisti i Ferizajt, Thesar Ismajli u lëndua sot gjatë ndeshjes kundë Ulpianës. Gjendja e tij ishte mjaft kritike, ku...

E mahnitshme, Kosova më e mira e Evropianit

Sukses të jashtëzakonshëm kanë arritur xhudistët kosovarë. Kosova është përfaqësuesja më e suksesshme në Evropianin që të dielën përfundoi në Lisbonë të...

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Recent Comments