No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR L​ojtarët e Barcelonës në revoltë, nuk pranojnë uljen e pagave

L​ojtarët e Barcelonës në revoltë, nuk pranojnë uljen e pagave

Lojtarët e Barcelonës janë përsëri në luftë me menaxhmentin e klubit. Sipas raporteve nga transmetuesi RAC1, klubi iu ka kërkuar Messit dhe shokëve të tij që të ulnin pagën me 30% për t’u mbrojtur humbjet. Lojtarët e ekipit të parë, gjithashtu në marrëveshje me ata të Barcelona B, u përgjigjën me një “burofax”, ku refuzojnë propozimin, pavarësisht nga vështirësitë e shkaktuara nga pandemia.

Bartomeu vlerësoi një humbje prej rreth 100 milionë euro në këtë periudhë, shkaktuar nga pamundësia për të shitur bileta ndeshjeje, produkte dhe suvenire, si dhe mungesa e turistëve në muzeun e klubit. Një rënie në të ardhura prej rreth 30%, që e shtyu menaxhmentin të kërkonte një dorë nga lojtarët, të cilët preferuan të bënin një “luftë sindikate”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Futbollisti i Ferizajt i shpëton më të keqes, kthehet në shtëpi shëndosh e mirë

Futbollisti i Ferizajt, Thesar Ismajli u lëndua sot gjatë ndeshjes kundë Ulpianës. Gjendja e tij ishte mjaft kritike, ku...

E mahnitshme, Kosova më e mira e Evropianit

Sukses të jashtëzakonshëm kanë arritur xhudistët kosovarë. Kosova është përfaqësuesja më e suksesshme në Evropianin që të dielën përfundoi në Lisbonë të...

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Recent Comments