No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Koronavirusi, trajneri Conte merr lajmin e hidhur nga Skriniar

Koronavirusi, trajneri Conte merr lajmin e hidhur nga Skriniar

Nuk ka asnjë lajm të mirë për trajnerin Antonio Conte, në funksion të ndeshjes së Ligës së Kampionëve, të planifikuar për të mërkurën e 21 tetorit kundër Borussia Monchengladbach. Milan Skriniar, sigurisht nuk do të marrë pjesë në ndeshjen, që Interi do të luajë kundër gjermanëve.

Mbrojtësi sllovak ende del pozitiv për koronavirusin, pasi kreu tamponin e kontrollit dje. Edhe në rast të një rezultati negativ, lojtari nuk do të ishte në gjendje të kthehej në Itali para 21 tetorit, duke pasur parasysh që në Sllovaki ditët e karantinës ende janë 14 ditë. Qendërmbrojtësi zikaltër doli pozitiv për herë të parë më 7 tetor.

Për të komplikuar gjërat shërbeu kontrolli i fundit, dje, i cili konfirmoi se lojtari është ende i infektuar me Covid-19. Prandaj, mbrojtësi do të humbasë si derbin e kampionatit kundër Milanit, ashtu edhe raundin e parë të Champions-it.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Futbollisti i Ferizajt i shpëton më të keqes, kthehet në shtëpi shëndosh e mirë

Futbollisti i Ferizajt, Thesar Ismajli u lëndua sot gjatë ndeshjes kundë Ulpianës. Gjendja e tij ishte mjaft kritike, ku...

E mahnitshme, Kosova më e mira e Evropianit

Sukses të jashtëzakonshëm kanë arritur xhudistët kosovarë. Kosova është përfaqësuesja më e suksesshme në Evropianin që të dielën përfundoi në Lisbonë të...

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Recent Comments