No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Federico Chiesa e “tepron”, kërkesa e tij e fundit tërbon Fiorentinën

Federico Chiesa e “tepron”, kërkesa e tij e fundit tërbon Fiorentinën

5 tetori solli largimin e Federico Chiesa nga Fiorentina. Sulmuesi i krahut të djathtë acaroi tifozët e ekipit nga Firence, pasi zgjodhi të vazhdonte karrierën te “armiqtë” e Juventusit.

Polemika të mëdha, ofendime dhe kërcënime të shumta nga populli viola për vendimin e marrë, teksa në drejtim të 22-vjeçarit nuk ka munguar as ironia e presidentit Commisso.

Gjithsesi, lojtari ka vendosur të “hakmerret”. Fiorentinanews raporton se Chiesa i ka kërkuar drejtuesve të Fiorentinës t’i paguajnë rrogën për pesë ditët e para të tetorit. Zero tolerancë dhe betejë totale mes tij dhe klubit të Serie A.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Valverde i Real Madridit rezulton pozitiv me COVID-19,humbë ndeshjen e parë kundër Chelseat

Mesfushori uruguaian i Real Madridit, Fede Valverde ka rezultuar pozitiv në testimin për koronavirus. Lajmin e ka bërë të...

Dortmund zgjedh ish-yllin e Milan si zëvendësues të Haaland

Erling Haaland është vënë në shënjestër të klubeve të mëdha të Europës. Nëse norvegjezi do të largohet nga Dortmund në merkaton e verës, verdhezinjtë duket...

Llapi arrin në finale të Kupës, një hap larg ëndrrës evropiane

Llapi është kualifikuar në finalen e Kupës së Kosovës në futboll. Skuadra e trajnerit Tahir Batatina, barazoi 2:2 të mërkurën në Podujevë kundër Prishtinës,...

Andrea Agnelli i urryer i madh, pritet revolucion tek Juventusi

Të jesh i urryer, sepse je president i Juventusit, është normale. Andrea Agnelli, megjithatë, papritmas e pa veten armiku numër një publik në të...

Recent Comments