No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Conte: Ja ku gabuam në derbi

Conte: Ja ku gabuam në derbi

Antonio Conte ka folur për Sky Sport pas humbjes së pësuar kundër Milan-it:

“Na vjen keq që kemi humbur një ndeshje që e kemi luajtur shumë mirë. Ata janë treguar të aftë dhe mendoj se kanë qenë edhe me fat. Gjithsesi, komplimente atyre”.

“Çdo ndeshje krijojmë shumë për të shënuar, duhet të jemi më cinikë në shfrytëzimin e rasteve. Kanë luftuar deri në fund për barazimin. Nuk kemi qenë me fat”.

“Soliditeti në mbrojtje dhe ekuilibri janë të rëndësishëm, por është e pashmangshme që  duke luajtur me dy lojtarë si Perisic dhe Hakim në krah, që janë më shumë si mesfushorë, diçka paguan. Dhe të mendosh se ka disa që shtrembërojnë turinjtë sepse duan edhe fantazistin (trajneri zikaltër duket se i referohet Eriksen-it)”.

“Barella? Ka karakteristika të ngjashme me mua, edhe pse është shumë më i mirë në krahasim m e mua. Mund të bëhet një top player”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dukagjini dhe Malisheva me fitore bindëse

Dukagjini dhe Malisheva kanë marrë fitoret e radhës për të vazhduar kështu luftën për inkuadrim në Superligë. Skuadra nga...

Shkëmbi i lumtur për fitoren në Drenas

Bledi Shkëmbi e ka vlerësuar si ndeshje shumë të vështirë ballafaqimin me Feronikelin. Trajneri i Ballkanit, Shkëmbi, megjithatë, i është gëzuar më...

Feronikeli humb, por Duro është i kënaqur me paraqitjen e ekipit!

Trajneri i Feronikelit, Klodian Duro, ka arsyetuar humbjen e skuadrës së tij ndaj Ballkanit. “Timonieri” i skuadrës nga Drenasi...

Drita fiton në “Riza Lushta”, ruan distancën me Ballkanin e Prishtinën

Goli i Festim Alidemës nga penalltia në minutën e 53-të, ia ka siguruar 3 pikë shumë të rëndësishme skuadrës së Dritës e...

Recent Comments