No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA Bayerni e fiton me lehtësi duelin me Arminia Bielefeld

Bayerni e fiton me lehtësi duelin me Arminia Bielefeld

Bayern Munchen ka bërë detyrën duke fituar ndaj Arminia Bielefeld me rezultatin 1-4. Një fitore e thjeshtë për të besuarit e Hansi Flick që marrin 3 pikë të arta në transfertë. Skuadra e teknikut gjerman bëri gjithçka mirë me dyshen Muller-Lewandowski.

Katër golat e sfidës ishin fotokopje të njëri-tjetrit. Lewandowski pasoi në minutën e 8′ për Muller dhe ky i fundit dërgoi topin në rrjetë për 0-1. Lewandowski shënoi mjaft bukur të dytin pas një pasimi të Goretzkas për 0-2.

Pjesa u parë u mbyll me një tjetër gol të sulmuesit polak, që u asistua nga Muller. Bayerni uli pak tempin në pjesën e dytë, sidomos pas golit të katërt. Muller shënoi mjaft mirë pas një pasimi të Lewandowskit. Vendasit ngushtuan shifrat në minutën e 58′ me anë të Doan për 1-4. E gjithë ndeshja u mbyll me një rezultat të tillë, ndërsa Tolisso u ndëshkua me të kuq në minutën e 76′.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani: Dikujt matematikat në fund të sezonit nuk kanë me i dalë

Trajneri i mirënjohur, Afrim Tovërlani, ka komentuar ndeshjet mes Llapit dhe Dritës si dhe Drenicës ndaj Prishtinës. Tovërlani tha...

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Nuhiu: Në pjesën e dytë shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuihu është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Llapit. Trajneri nga...

Kosova fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut,...

Recent Comments