No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Barça për gjynah, humb ndaj Getafes

Barça për gjynah, humb ndaj Getafes

Barcelona nuk ka arritur të përfitojë nga humbja e Real Madrid.
Për më keq katalanasit janë mundur 1-0 në shtëpinë e Getafe-s, që nuk fitonte kundër Barcelona-s në kampionat që nga viti 2011.

Messi me shokë kanë marrë një tjetër rezultat zhgënjyes pas barazimit 1-1 kundër Sevilla-s.

Goli që ka ndëshkuar Barcelona-n dhe i ka dhuruar tri pikët Getafe-s është realizuar në minutën e 56-të me penallti nga Mata.

Kjo humbje e lë skuadrën e Koeman në vendin e 9-të të renditjes me 7 pikë, ndërsa Getafe ka kapur Real-in dhe Cadiz-in në kreun e klasifikimit me 10 pikë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Valverde i Real Madridit rezulton pozitiv me COVID-19,humbë ndeshjen e parë kundër Chelseat

Mesfushori uruguaian i Real Madridit, Fede Valverde ka rezultuar pozitiv në testimin për koronavirus. Lajmin e ka bërë të...

Dortmund zgjedh ish-yllin e Milan si zëvendësues të Haaland

Erling Haaland është vënë në shënjestër të klubeve të mëdha të Europës. Nëse norvegjezi do të largohet nga Dortmund në merkaton e verës, verdhezinjtë duket...

Llapi arrin në finale të Kupës, një hap larg ëndrrës evropiane

Llapi është kualifikuar në finalen e Kupës së Kosovës në futboll. Skuadra e trajnerit Tahir Batatina, barazoi 2:2 të mërkurën në Podujevë kundër Prishtinës,...

Andrea Agnelli i urryer i madh, pritet revolucion tek Juventusi

Të jesh i urryer, sepse je president i Juventusit, është normale. Andrea Agnelli, megjithatë, papritmas e pa veten armiku numër një publik në të...

Recent Comments