No menu items!
Ballina FUTBOLLI MBARËKOMBËTAR Shkëndija e turpëroi Vardarin në Shkup

Shkëndija e turpëroi Vardarin në Shkup

Shkëndija e Tetovës ka marrë një fitore të madhe si mysafire e Vardarit, duke e mposhtur këtë të fundit me rezultat 5-1 në kuadër të kampionatit të Maqedonisë së Veriut. Pjesa e pare ishte e mrekullueshme. Kishte shumë raste dhe gola. Vardari që e nisi më mirë, kaloi në epërsi herët, në minutën e 11-të me golin e Jovan Popzlatanov. Sidoqoftë, Shkëndija u kthye menjëherë në lojë me golin e bukur të Florent Ramadanit në minutën e 15-të. Vardari kishte të paktën 3-4 raste për gol, por fat dhe pritjet e Zahov, bën që Shkëndija të ruajë rezultatin.
Kur skuadrat përgatiteshin të shkonin në dhomat e zhveshjes, Shkëndija shënoi përmes Valon Ahmedit, që shënoi me një gjuajtje precize (2-1).
Në pjesën e dytë tetovarët shënuan edhe tri herë të tjera. Besart Ibraimi i vetmuar nuk e kishte të vështirë të shënonte për 3-1. Ky është goli i tij i tetë në këtë sezon.
Edhe pas këtij goli, ambiciet e Vardarit u zbehën, ndërsa Shkëndija ishte ajo që këmbënguli për të rritur epërsinë.
Në minutën e 80-të, Ibraimi asistoi bukur për Enur Totren i cili i vetëm, tundi rrjetën për 4-1. Në minutën e 85-të tetovarët fituan penallti, ku nga pika e bardhë Ahmedi ishte i saktë për 5-1. Pas kësaj fitoreje Shkëndija mbetet lider me 21 pikë, ku ka gjashtë fitore dhe tri barazime.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments