No menu items!
Ballina FUTBOLLI MBARËKOMBËTAR Rashica te Bayeri, tashmë punë e kryer!

Rashica te Bayeri, tashmë punë e kryer!

Milot Rashica dështoi të largohej nga Werder Bremeni drejt Bayer Leverkuseni në çastet e fundit të afatit kalimtar veror.

Për disa detaje të vogla që nuk u finalizuan, ylli i Kosovës nuk arriti ta finalizonte largimin nga Werder Bremeni.

“Ajo që ndodhi kaq afër vijës së finishit javën e kaluar duhet të ndodhë brenda disa javësh. Në janar, ky është plani i qartë, ndryshimi do të ndodhë”, u shpreh për “Bild” menaxheri i Leverkusenit, Rudi Voller.

Kontrata pesëvjeçare me “Aspirinat” deri në vitin 2025 ishte nënshkruar tashmë.

Kur afati kalimtar dimëror të rihapet më 2 janar, Rashica pritet t’i bashkohet Bayer Leverkusenit.

Ndryshe, Rashica kishte punuar me trajnerin e Leverkusenit, Peter Bosz edhe te Vitesse.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments