No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Munishi: Ishte fitore e mundimshme, por e merituar

Munishi: Ishte fitore e mundimshme, por e merituar

Ballkani i Ismet Munishit ka vazhduar aty ku e la para pushimit disa ditor të kampionatit elitar, teksa në kuadër të javës së 6-të e mposhti Arbërinë në Obiliq, me rezultat 4:2.

Tekniku i “portokallinjëve” u nda tejet i kënaqur me atë se çfarë treguan futbollistët e tij në këtë përballje, teksa theksoi se mbetet i kënaqur edhe me paraqitjen e futbollistit Mevlan Zeka, i cili është duke u rikthyer në formën optimale.

“E kemi ditur që do të jetë një ndeshje e vështirë, pasi që rezultatet e Arbërisë nuk janë të rastësishme. Ndeshje i’u kemi qasur me angazhim pothuajse 120% dhe jam i kënaqur me paraqitjen e secilit futbollistë, sikurse të atyre që startuan, po ashtu edhe të atyre që u inkuadruan në lojë”.

“Krahas fitores jam i kënaqur që edhe Mevlan Zeka po rikthehet në formën e duhur dhe po tregon që është një futbollist cilësor. Ne kemi nevojë për të dhe secilin futbollistë, pasi që kemi orarin e ngjeshur të ndeshjeve dhe na duhet freski”, deklaroi Munishi për “Art Sport 1”.

Pas kësaj fitore skuadra e Ballkanit vazhdon të qëndrojë në pozitën e parë të renditjes tabelare me 16 pikë të grumbulluara.

Në kuadër të xhiros së shtatë, ekipi i Ballkanit e pret Dritën në shtëpi.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Valverde i Real Madridit rezulton pozitiv me COVID-19,humbë ndeshjen e parë kundër Chelseat

Mesfushori uruguaian i Real Madridit, Fede Valverde ka rezultuar pozitiv në testimin për koronavirus. Lajmin e ka bërë të...

Dortmund zgjedh ish-yllin e Milan si zëvendësues të Haaland

Erling Haaland është vënë në shënjestër të klubeve të mëdha të Europës. Nëse norvegjezi do të largohet nga Dortmund në merkaton e verës, verdhezinjtë duket...

Llapi arrin në finale të Kupës, një hap larg ëndrrës evropiane

Llapi është kualifikuar në finalen e Kupës së Kosovës në futboll. Skuadra e trajnerit Tahir Batatina, barazoi 2:2 të mërkurën në Podujevë kundër Prishtinës,...

Andrea Agnelli i urryer i madh, pritet revolucion tek Juventusi

Të jesh i urryer, sepse je president i Juventusit, është normale. Andrea Agnelli, megjithatë, papritmas e pa veten armiku numër një publik në të...

Recent Comments