No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Klopp lavdëron Ancelottin para derbit: Trajner i madh dhe njeri i përsosur

Klopp lavdëron Ancelottin para derbit: Trajner i madh dhe njeri i përsosur

Thuajse dy javë pas humbjes turpëruese 7-2 në “Villa Park” përballë Aston Villës, Liverpool do të kërkojë rikthimin te suksesi në kampionat në derbin e qytetit ndaj Evertonit, sfidë që do të zhvillohet mesditën e nesërme në “Goodison Park”.

Skuadra e Carlo Ancelottit i ka bërë një nisje perfekte sezonit në Premier League, pasi është e vetmja që ka arritur të marrë pikët e plota, plot 12 në 4 javët e para dhe kryeson me meritë kampionatin, e ndihmuar edhe nga forma e shkëlqyer e sulmuesit Calvert-Lewin, që ka shënuar 6 gola.

Trajneri i “The Redës”, Jurgen Klopp nuk e fshehu admirimin për italianin e Evertonit, Carlo Ancelotti, duke u shprehur se gëzon një respekt të jashtëzakonshëm për të si në aspektin njerëzor ashtu edhe në atë sportive.

“Do të luajmë me një ekip shumë të fortë, që drejtohet nga një trajner i jashtëzakonshëm. Respekti dhe konsiderata ime për Ancelottin nuk ka qenë kurrë një sekret. E respektoj shumë si trajner, por edhe më shumë si njeri, pasi është I përsosur”, u shpreh Klopp.

Tekniku gjerman e konsideroi Tottenhamin një “kockë të fortë” këtë sezon dhe pranoi se nesër në “Goodison Park” nuk do të jetë aspak e lehtë për të marrë suksesin, megjithatë kërkoi një reagim prej të tijve pas humbjes me Aston Villën.

“Kur Ancelotti erdhi te Evertoni, mendova direkt që na u shtua edhe një rival. Këtë verë ata bënë lëvizjet e duhura në merkato dhe tani kanë krijuar një grup solid, që di të sillet mirë në fushë. Mendoj se nesër na pret një derbi shumë i vështirë, por duam të fitojmë, për të harruar atë humbje ndaj Aston Villës”, tha tekniku gjerman.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Valverde i Real Madridit rezulton pozitiv me COVID-19,humbë ndeshjen e parë kundër Chelseat

Mesfushori uruguaian i Real Madridit, Fede Valverde ka rezultuar pozitiv në testimin për koronavirus. Lajmin e ka bërë të...

Dortmund zgjedh ish-yllin e Milan si zëvendësues të Haaland

Erling Haaland është vënë në shënjestër të klubeve të mëdha të Europës. Nëse norvegjezi do të largohet nga Dortmund në merkaton e verës, verdhezinjtë duket...

Llapi arrin në finale të Kupës, një hap larg ëndrrës evropiane

Llapi është kualifikuar në finalen e Kupës së Kosovës në futboll. Skuadra e trajnerit Tahir Batatina, barazoi 2:2 të mërkurën në Podujevë kundër Prishtinës,...

Andrea Agnelli i urryer i madh, pritet revolucion tek Juventusi

Të jesh i urryer, sepse je president i Juventusit, është normale. Andrea Agnelli, megjithatë, papritmas e pa veten armiku numër një publik në të...

Recent Comments