No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Ballkani vuan ndaj Arbërisë, por vazhdon serinë pozitive

Ballkani vuan ndaj Arbërisë, por vazhdon serinë pozitive

Skuadra kryesuese në renditjen e Superligës, Ballkani ka realizuar fitoren e radhës në këtë edicion. Skuadra e drejtuar nga Ismet Munishi ka vuajtur jo pak në stadiumin “Agron Rama” në Obiliq në duel me Arbërinë, por në fund ka marrë tri pikë të tjera të rëndësishme, duke fituar me shifrat 4:2. Të parët në epërsi kaluan futbollistët e Arbërisë, me golin e shënuar nga Sunaj Hasan, në minutën e 35-të. Me epërsinë e një goli skuadra e Arbnor Morinës shkoi në pushim. Në minutën e 54-t Mirlind Daku e barazoi rezultatin, por vetëm 10 minuta më vonë Arbëria shënoi sërish nëpërmjet Almir Kryeziut. Megjithatë, minutat e fundit të takimit i takuan skuadrës mysafire, të cilët arritën të përmbysin gjithçka me golat e shënuar nga Armend Thaçi (72’), Mirlind Daku (83’-pen) dhe Ermal Krasniqi (90’+5’).

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ky është futbollisti me çmimin më të lartë në Superligën e Kosovës

Forma fenomenale nga Mirlind Daku në këtë sezon i është rritur edhe vlera në treg, ku nga 300 mijë euro, tani ka...

Barça dhe Juventus, luftë e ashpër për Kun Agüero

Sikurse shkruan sot katalanasja “Sport”, Barça ka vendosur të futet në garë për Kun Agüero. Pas disa ditësh reflektimi, klubi Blaugrana duket i bindur:...

B*OMBA NGA SPANJA: “Mbappe do të luajë te Reali sezonin tjetër”

Kylian Mbappe dhe Real Madrid do të bashkohen së shpejti. Bomba e lëshuar nga emisioni “Chiringuito” në Spanjë ka bërë xhiron e rrjeteve sociale. Ka...

Kjo është arsyeja e mungesës së Ramosit në ndeshjen kundër Liverpoolit

Kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos, ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Mbrojtësi spanjoll është duke u shëruar nga lëndimi...

Recent Comments