No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Juventus i vendos çmim Dybalas

Juventus i vendos çmim Dybalas

Paulo Dybala është ende duke pritur për debutimin e tij në sezonin e ri, por ndërkohë, e ardhmja e ish-sulmuesit të Palermos, i cili ende nuk ka rinovuar kontratën me Juventusin, mbetet e paqartë. Distanca midis ofertës dhe kërkesës është e rëndësishme dhe, sipas britanikes “Daily Mail”, ekziston një numër faktorësh që sugjerojnë një lamtumirë sezonin e ardhshëm.

Pirlo nuk e konsideron thelbësor, bashkëjetesa “Joyas” në fushë me Cristiano Ronaldon nuk do të ishte e lehtë dhe, përveç kësaj, do të shtoheshin problemet ekonomike të Juves, që burojnë nga Koronavirusi.

Sipas këtij informcioni të “Daily Mail”, bardhezinjtë do të ishin të gatshëm ta shisnin Dybalan, aq sa ata tashmë kanë vendosur çmimin 80 milionë euro për sulmuesin. Manchester United dhe Tottenhami po e ndjekin nga afër situatën e argjentinasit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani: Dikujt matematikat në fund të sezonit nuk kanë me i dalë

Trajneri i mirënjohur, Afrim Tovërlani, ka komentuar ndeshjet mes Llapit dhe Dritës si dhe Drenicës ndaj Prishtinës. Tovërlani tha...

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Nuhiu: Në pjesën e dytë shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuihu është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Llapit. Trajneri nga...

Kosova fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut,...

Recent Comments