No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Bakayoko: Te Napoli më mor Gattuso! Si e gjeta? Të çmendur… si...

Bakayoko: Te Napoli më mor Gattuso! Si e gjeta? Të çmendur… si te Milani

“Jam shumë i lumtur që jam te Napoli, më kanë pritur mjaft mirë që në ditën time të parë në qytet”. Bakayoko kthehet në Itali pas vitit të tij te Milani dhe tani do të luajë sërish për Gattuso, me të cilin pati shkëndija te kuqezinjtë.

“Ishte Gattuso ai që më bindi të vij këtu për të luajtur për një ekip të shkëlqyer dhe dua ta falënderoj përsëri. Ai është si një baba për mua, ne gjithmonë kemi pasur një marrëdhënie të mirë në Milano. Kemi qëndruar në kontakt, edhe vitin e kaluar”.

Pastaj një kuriozitet. Kur u pyet se si e gjeti atë në Napoli, vjen përgjigjja: “Një i çmendur, ashtu si te kuqezinjtë! Por e dua shumë”. Më 14 gusht 2018, Bakayoko u transferua te Milani në një huazim prej 5 milion eurosh me të drejtën e blerjes së vendosur 35 milion, por në fund akordi nuk u arrit dhe u kthye te Chelsea duke u huazuar te Monaco më pas.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Ja kush do ta gjykojë derbin e madh, Drita-Prishtina

Derbi i madh i këtij edicioni ndërmjet Dritës dhe Prishtinës, i cili mund ta vendosë fatin e kampionit iu ka besuar Gramos Shalës.

Ceferin: Perez do president kukull, Barçës nuk i vë faj! Ju tregoj si më kërkuan falje

Aleksander Ceferin, presidenti i UEFA-s, është rikthyer të flasë për European Super League dhe numri një i futbollit europian zbulon se disa...

Asisti spektakolar i Di Maria: Më lehtë e bëjë këtë, sesa të godas me këmbën e djathtë (VIDEO)

Anësori i Kombëtares së Argjentinës, Angel Di Maria mbrëmë dhuroi asistin e vitit. Paris Saint-Germain u kualifikua në gjysmëfinale...

Benzema në super formë, barazon rekordin e legjendës Raul

Karim Benzema ishte lojtari më i dalluar në fitoren e Real Madrid me rezultat 3-0 ndaj Cadizit, duke shënuar dy gola.

Recent Comments