No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR CR7 me koronavirus, mesazhe drithërues nga mamaja, Georgina dhe Lapo Elkann

CR7 me koronavirus, mesazhe drithërues nga mamaja, Georgina dhe Lapo Elkann

Cristiano Ronaldo, pozitiv me koronavirus. Lajmi mori dhenë, ai është asimptomatik dhe mire me shëndet, por në izolim, sikurse e kërkon protokolli mjekësor. Parmbrëmë, CR7 do të postonte një “selfie” nga darka me të gjithë shokët e kombëtares. Një tryezë me zero hapësirë dhe pa maska. Dy lojtarë të tjerë të kombëtares portugeze, José Fonte dhe Anthony Lopes, kishin rezultuar pozitivë me Covid-19 ditët e fundit.

Ndërkohë, ylli portugez ka marrë mesazhe mbështetjeje nga shumë njerëz, mes të cilëve Georgina Rodriguez, partnerja e tij. Ajo i kushtoi një histori në Instagram CR7, me tekst në anglisht: “Ju jeni frymëzimi im”. Edhe mamaja Dolores nuk vonoi me mesazhin e saj metafizik: “Zoti iu jep beteja të mëdha luftëtarëve të mëdhenj”. Lapo Elkann përdori Twitter për t’i dërguar një mesazh Ronaldos: “Ju jeni një luftëtar i vërtetë. Unë jam pranë jush në këtë moment të vështirë. Një përqafim i madh shoku im. Shërohuni mirë sa më shpejt, sepse po presim kthimin e mbretit”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Futbollisti i Ferizajt i shpëton më të keqes, kthehet në shtëpi shëndosh e mirë

Futbollisti i Ferizajt, Thesar Ismajli u lëndua sot gjatë ndeshjes kundë Ulpianës. Gjendja e tij ishte mjaft kritike, ku...

E mahnitshme, Kosova më e mira e Evropianit

Sukses të jashtëzakonshëm kanë arritur xhudistët kosovarë. Kosova është përfaqësuesja më e suksesshme në Evropianin që të dielën përfundoi në Lisbonë të...

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Recent Comments