No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Ronaldo, pozitiv me koronavirus: Izolohet lojtari, humb ndeshjen e parë të UCH

Ronaldo, pozitiv me koronavirus: Izolohet lojtari, humb ndeshjen e parë të UCH

Federata e Futbollit të Portugalisë konfirmoi se Cristiano Ronaldo është pozitiv me koronavirus.

Bashkë me të, federata theksoi se ai nuk do të jetë në ndeshjen e nesërme kundër Suedisë.

“Marca” raporton se futbollisti është i izoluar nga pjesa tjetër e skuadrës dhe nuk ka simptoma, ndërsa raportohet se nga të tjerët nuk është konformuar asnjë tjetër pozitiv.

Mësohet se futbollisti është i izoluar nga pjesa tjetër e skuadrës dhe nuk ka simptoma, ndërsa raportohet se nga të tjerët nuk është konformuar asnjë tjetër pozitiv.

Krahas ndeshjes në fjalë, pritet që Ronaldo të humbasë edhe ndeshjen debutuese të Juventusit në Torino në Kiev krahas asaj me Crotonen në Torino.

Nëse gjërat shkojnë siç duhet, Ronaldo mund të kthehet në fushë në 28 tetor në përballjen me Barcelonën.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dukagjini dhe Malisheva me fitore bindëse

Dukagjini dhe Malisheva kanë marrë fitoret e radhës për të vazhduar kështu luftën për inkuadrim në Superligë. Skuadra nga...

Shkëmbi i lumtur për fitoren në Drenas

Bledi Shkëmbi e ka vlerësuar si ndeshje shumë të vështirë ballafaqimin me Feronikelin. Trajneri i Ballkanit, Shkëmbi, megjithatë, i është gëzuar më...

Feronikeli humb, por Duro është i kënaqur me paraqitjen e ekipit!

Trajneri i Feronikelit, Klodian Duro, ka arsyetuar humbjen e skuadrës së tij ndaj Ballkanit. “Timonieri” i skuadrës nga Drenasi...

Drita fiton në “Riza Lushta”, ruan distancën me Ballkanin e Prishtinën

Goli i Festim Alidemës nga penalltia në minutën e 53-të, ia ka siguruar 3 pikë shumë të rëndësishme skuadrës së Dritës e...

Recent Comments