No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA La Juventusin për Bayern, legjenda Rivaldo flet për Douglas Costa

La Juventusin për Bayern, legjenda Rivaldo flet për Douglas Costa

Legjenda e Brazilit, Rivaldo, ka folur për bashkëkombasin e tij, Douglas Costa, pasi ky i fundit u largua te Juventusi për t’u rikthyer sërish në Mynih, ky firmosi për Bayern. Në fjalën e tij, Rivaldo tha:

“Unë kam qenë dhe jam një fans i Douglas, por te Juventusi gjërat nuk shkuan asnjëherë mirë për atë. Ai është një futbollist që ka nevojë për të luajtur me vazhdimësi dhe zgjedhja për t’u kthyer aty ku shprehu futbollin më të mirë të tij, ishte zgjedhja më e mirë.

Bayern mendoj se do t’i japë më shumë hapësirë dhe nëse ai gjen vazhdimësinë, jam i bindur se do të jetë një armë e fortë edhe për kombëtaren tonë braziliane. Si Costa, për shpejtësi dhe driblime, ka pak në qarkullim”, u shpreh Rivaldo.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Futbollisti i Ferizajt i shpëton më të keqes, kthehet në shtëpi shëndosh e mirë

Futbollisti i Ferizajt, Thesar Ismajli u lëndua sot gjatë ndeshjes kundë Ulpianës. Gjendja e tij ishte mjaft kritike, ku...

E mahnitshme, Kosova më e mira e Evropianit

Sukses të jashtëzakonshëm kanë arritur xhudistët kosovarë. Kosova është përfaqësuesja më e suksesshme në Evropianin që të dielën përfundoi në Lisbonë të...

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Recent Comments