No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Publikohen formacionet titullare të Kazakistan-Shqipëri, Kumbulla, Kallaku e Broja nga fillimi!

Publikohen formacionet titullare të Kazakistan-Shqipëri, Kumbulla, Kallaku e Broja nga fillimi!

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Kazakistan-Shqipëri ku bie padiskutim në sy prania e tre debutuesve në formacionin titullar të kuqezinjëve. Bëhet fjalë për Armando Brojan në sulm, Marash Kumbullën në mbrojtje dhe Sherif Kallakun në mesfushë. Dy të parët janë aktivizuar për disa minuta në nga një takim, ndërkohë që për ish-mesfushorin e Teutës aktualisht pjesë e Lokomotivës së Zagrebit bëhet fjalë për një debutim absolut. Në 3-5-2 e Rejas ka vend edhe për lojtarë si Trashi, Abrashi, Bare apo edhe Manaj.

Formacionet zyrtare:

Kazakistani: (5-3-2)  Pokatilov, Bistrov, Maroçkin, Jernalov, Kerimzhanov, Sumjumbajev, Kuat, Tagibergen, Abiken, Zainutdinov, Aimbetov.  Trajner: M. Bilek.

Shqipëria: (3-5-2) Berisha, Kumbulla, Gjimshiti, Dermaku, Trashi, Veseli, Bare, Abrashi, Kallaku, Broja, Manaj. Trajner E. Reja.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani: Dikujt matematikat në fund të sezonit nuk kanë me i dalë

Trajneri i mirënjohur, Afrim Tovërlani, ka komentuar ndeshjet mes Llapit dhe Dritës si dhe Drenicës ndaj Prishtinës. Tovërlani tha...

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Nuhiu: Në pjesën e dytë shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuihu është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Llapit. Trajneri nga...

Kosova fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut,...

Recent Comments