No menu items!
Ballina SPORTE TJERA Hamilton merr triumfin historik!

Hamilton merr triumfin historik!

Është mbyllur gara e çmimit të madh të Gjermanisë, ku triumfues ka dalë piloti britanik, Lewis Hamilton. Piloti i Mercedez dominoi këtë garë dhe në fund e mbylli në P1, duke barazuar një rekord historik.

Kjo ishte fitorja e 91-të në karrierë për Hamilton, i cili barazoi rekordin e Michael Schumacher. Dhe ku? Pikërisht në Gjermani! Një arritje fantastike për pilotin britanik të Mercedez.

Podiumi u plotësua nga Verstappen i Red Bull dhe Daniel Ricardo, po ashtu pilot i Red Bull. Tjetër garë për t’u harruar për Ferrarin, me Leclerc që u rendit i shtati, ndërsa Vettel nuk u rendit as në Top10.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments