No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Bundesliga dhe krahasimi me futbollin anglez: Rrëfehet Kai Havertz

Bundesliga dhe krahasimi me futbollin anglez: Rrëfehet Kai Havertz

Mesfushori i Chelsea, Kai Havertz, ka folur rreth aventurës së tij të re në Angli. Gjermani tregon se sa ndryshe është Premier League dhe se si ai po përshtatet me stilin e futbollit anglez.

“Në fillim ishte e vështirë për mua sepse kampionati anglez është komplet ndryshe nga ai gjerman. Ka më shumë intensitet dhe këtë gjë e vura re që në ndeshjet e para,” deklaron fantazisti.

“Këtu ka më shumë duele dhe duhet të vraposh më shumë. Bundesliga nuk është keq, por këtu ndeshjet janë më emocionuese. Sipas mendimit tim këtu nuk ka lojtarë të mirë apo të dobët, pasi që të gjithë janë të një niveli të lartë,” mbyll Havertz.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Ulpiana, klubi që është afër t’i rikthehet Superligës pas më shumë se një dekade

Vijnë nga një qytet i vogël, por dëshira është shumë e madhe për të marrë pjesë në mesin e skuadrave elitare të...

Partizani, në hap me kohën…

Shkruan: Besim Kajtazi Duke shikuar logon e skuadrës së trofeshme shqiptare KF Partizani, Tiranë, e pashë se logoja që mbanë skuadra është ende ajo e...

Ademi uron besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit

Në prag të muajit të shenjtë të Ramazanit, presidenti i FFK-së, Agim Ademi, nëpërmjet një mesazhi ka uruar komunitetin e futbollit dhe të gjithë...

Recent Comments