No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Preziosi: Juve-Napoli një spot vdekjeprurës për futbollin tonë, kemi 15 të prekur...

Preziosi: Juve-Napoli një spot vdekjeprurës për futbollin tonë, kemi 15 të prekur akoma

Genoa vijon të jetë në telashe dhe këtë e konfirmon presidenti i saj Enrico Preziosi, i cili në një intervistë për mediat italiane deklaroi se akoma 15 futbollistë janë pozitivë dhe nuk kanë dalë në stërvitje.

Numri një i klubit kuqeblu ngre alarmin për të gjetur një zgjidhje, pasi pranon se do të jetë i detyruar të luajë me skuadrën e të rinjve, ose të mos paraqitet fare, duke rrezikuar dhe humbjen e ndeshjes në tavolinë.

‘Na presin dy ndeshje me Veronën dhe Interin, por ne kemi akoma 15 futbollistë pozitivë, që nuk kanë dalë në stërvitje dhe pjesa më e madhe e tyre janë titullarë. Çfarë të bëjmë? Nëse dërgojmë në fushë të rinjtë, do të humbin vlerat sportive. Nëse nuk paraqitemi, do të humbim 3-0 dhe do rrëzohemi në Serinë B”, u shpreh Preziosi.

Pas ndeshjes me Genoan, futbollistët e Napolit nuk u lejuan nga autoritetet shëndetësore të udhëtojnë drejt Torinos për t’u përballur me Juventusin, ndërsa çështja tani është nën shqyrtimin e Gjykatës Sportive.

“E pata thënë edhe më herët, që ndeshja Juventus-Napoli do të ishte një spot vdekjeprurës për futbollin italian, ndaj do të ishte më mirë që të kursenim një polemikë kaq të madhe. Çështja po hetohet nga Gjykata Sportive dhe nuk dua të komentoj gjatë, por ndeshja mund të ishte shtyrë dhe të mos kishim dhuruar këtë shfaqje aspak të përshtatshme për prestigjin e Serisë A”, deklaroi presidenti i Genoas.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Dukagjini dhe Malisheva me fitore bindëse

Dukagjini dhe Malisheva kanë marrë fitoret e radhës për të vazhduar kështu luftën për inkuadrim në Superligë. Skuadra nga...

Shkëmbi i lumtur për fitoren në Drenas

Bledi Shkëmbi e ka vlerësuar si ndeshje shumë të vështirë ballafaqimin me Feronikelin. Trajneri i Ballkanit, Shkëmbi, megjithatë, i është gëzuar më...

Recent Comments