No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Muriqi shpjegohet për mungesën ndaj Maqedonisë së Veriut

Muriqi shpjegohet për mungesën ndaj Maqedonisë së Veriut

Sulmuesi i Kosovës Vedat Muriqi ka treguar të gjitha arsyet e shumta të mungesës së tij kundër Maqedonisë së Veriut

Sulmuesi i Kosovës ka munguar fiks një vit për Kosovën, për shkak të lëndimeve që e kanë përcjellur që nga ndeshja kundër Republikës Çeke, tetorin e vitit të kaluar.

Mandej kishte shpërthyer pandemia dhe Kosova nuk ka luajtur më ndeshje ndërkombëtare deri në këtë vit.

Pa Muriqin, Kosova ka humbur të gjitha ndeshjet ndërkombëtare, derisa është pa fitore që një vit, me pesë ndeshje pa pikë dhe një miqësore që e ka humbur me Suedinë.

Në këtë letër të gjatë Vedat Muriqi ka treguar të gjitha arsyet e mungesës së tij derisa ka thënë se ai do të paraqitet kurdo që mundet për Kosovën. https://platform.twitter.com/embed/index.html?creatorScreenName=gazetaexpress&dnt=false&embedId=twitter-widget-0&frame=false&hideCard=false&hideThread=false&id=1314679212792582151&lang=en&origin=https%3A%2F%2Fwww.gazetaexpress.com%2Fsqarohet-muriqi-tregon-drejte-arsyen-e-mungeses-se-tij%2F&siteScreenName=gazetaexpress&theme=light&widgetsVersion=ed20a2b%3A1601588405575&width=550px 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Nga maji, tifozët do të lejohen në ndeshjet e Serie A

Kryeministri italian, Mario Graghi ka shpallur masat e reja për Covid-19. Ai deklaroi se nga prilli, sportet si futsall,...

Zemërgjerësia e Neymarit, paguan 142 punëtorë pa punuar

Neymar Junior shkëlqen edhe në luftën kundër Koronavrusit, me pandeminë që po shkatërron planetin dhe po godet fort Brazilin.

Dy gola për katër minuta, mbyllet me spektakël pjesa e parë në sfidën Everton – Tottenham

Pjesa e parë e Everton-Tottenham, ndeshja hapëse e javës së 32-të të Premier Leagues, është mbyllur me rezultatin 1-1.

Presidentja Osmani: Xhudistet tona të arta me medalje e me shpirt, po e ngrisin Republikën tonë lart e më lart!

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka vlerësuar lartë punën e xhudistëve kosovarë në garat ndërkombëtare në veçanti, Distria Krasniqin. Krasniqi, sot fitoi medaljen...

Recent Comments