No menu items!
Ballina SPORTE TJERA Miami ngushëton epërsinë e Lakers në serinë finale

Miami ngushëton epërsinë e Lakers në serinë finale

Miami Heat ka shënuar fitoren e dytë ndaj Los Angeles Lakers (111-108), për të ngushtuar epërsinë në 3:2 në serinë finale në NBA.

Kjo ishte fitorja e dytë radhazi për Miami, që tani janë rikthyer në lojë, kur kanë mbetur edhe dy ndeshje deri në përcaktimin e kampionit.

Ndeshja e pestë e serisë finale ishte jashtëzakonisht interesante, e barabartë, dhe me Miamin që fitoi me epërsi prej tre pikësh.

Miami çerekun e parë e fitoi 25:45, ndërsa të dytin 35-32.

Edhe çereku u tretë i takoi Miamit, që fitoi 28:26. Lakers bën më shumë në çerekun e fundit, të cilin e fituan 26:23, po pa arritur të përmbysin rezultatin final.

Jimmy Butler me 35 pikë, ishte më i dalluari te Miami, ndërsa te Lakers, LeBron James, me 40 pikë.

Ndeshja e gjashtë finale luhet mes të dielës dhe të hënës, nga ora 1:30 sipas kohës sonë lokale.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Mbyllet pa fitues ndeshja Everton – Tottenham

Me ndeshjen Everton – Tottenham që është zhvilluar sonte është hapur java e 32-të në Premierligën angleze. Sfida ashtu...

Kurti: Xhudistet janë bërë sinonim i fitoreve dhe gëzimeve tona

Kryeministri Albin Kurti ka përgëzuar xhudistet tona, Distria Krasniqin dhe Nora Gjakovën për suksesin e arritur në Kampionatin Evropian në Lisbonë. Distria fitoi medaljen...

Ish-futbollisti shqiptar ndërron jetë nga Covid-19

Covid-19 i ka marrë jetën ditën e sotme, ish-futbollistit të shquar të Turbinës, Ndriçim Beshiri, zemra e të cilit pushoi të rrahuri...

Nga maji, tifozët do të lejohen në ndeshjet e Serie A

Kryeministri italian, Mario Graghi ka shpallur masat e reja për Covid-19. Ai deklaroi se nga prilli, sportet si futsall,...

Recent Comments