No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Më të pasurit e Serie A/ Dominojnë Juventusi dhe Interi, Milani “koprac”

Më të pasurit e Serie A/ Dominojnë Juventusi dhe Interi, Milani “koprac”

Juventusi ka dominuar dekadën e fundit në Serie A. Bardhezinjtë tentojnë fitimin e titullit të dhjetë radhazi këtë sezon, që do të ishte i 37-ti në historinë e klubit.

“Zonja” mban vendin e parë edhe sa i përket rrogave të lojtarëve. Gazzetta dello Sport ka bërë një analizë pas mbylljes së merkatos, duke formuar formacionin me lojtarët më të paguar.

Shumë Juventus, pak Inter dhe asnjë milanist. Shtatë lojtarë të kampionëve në formacion, tre të ekipit të Contes dhe Kalidou Koulibaly i Napolit. Rekordi i përket CR7, i cili përfiton 31 milion euro në sezon.

Formacioni (3-4-3): Szczesny (6.5); De Ligt (8), Bonucci (6.5), Koulibaly (6); Sanchez (7), Ramsey (7), Rabiot (7), Eriksen (7.5); Dybala (7.3), Lukaku (7.5), Cristiano Ronaldo (31). (Shifrat janë në milion euro neto në sezon).

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Barcelona – Getafe, formacionet zyrtare

Barcelona kërkon afrimin me pikë te Atletico Madridi dhe Real Madridi në garën për titull. Barcelona sonte ndeshet me...

Andi Lila tregon mënyrën e jashtëzakonshme si i motivoi De Biasi para ndeshjes me Serbinë!

Detaje mjaft interesante tregoi sot Andi Lila në intervistën me Ermal Peçi në ‘Abc e Pasdites’. I dini prapaskenat...

Dallku: Për Dukagjinin primare është Superliga

Skuadra e Dukagjinit të Klinës tashmë e ka mësuar rivalin në finalen e Kupës së Kosovës. Ekipi nga Klina...

Roma dhe Atalanta ndajnë pikët në “Olimpico”

Roma dhe Atalanta nuk kanë shkuar më shumë se barazimi 1:1 në “Olimpico” në sfidën e vlefshme për javën e 32-të të...

Recent Comments