No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR McKennie, i mrekulluar nga thjeshtësia e Ronaldos: Ai më quan “Texas Boy”…

McKennie, i mrekulluar nga thjeshtësia e Ronaldos: Ai më quan “Texas Boy”…

Dy ndeshje, dy herë titullar. Për Weston McKennie, ky është vetëm fillimi. Mesfushori amerikan i Juventusit foli në “ESPN” për zgjedhjen që bëri, duke iu bashkuar bardhezinjve në verë, ndërsa po mendonte të nisej drejt Anglisë: “Nuk është sekret se qëllimi im ishte të shkoja në Premier League. Por, kur interesohet një ekip si Juventusi, me trajnerë dhe lojtarë të atij kalibri, me Pirlon në stol, nuk mund të refuzosh. Kjo më intrigoi shumë më tepër. Dua të fitoj tituj, të bëj histori te Juventusi”.

Një nga arsyet që e nxiti ish-lojtarin e Schalke 04 të vishej bardhezi ishte prania e Andrea Pirlos si trajner, një mesfushor që e ka adhuruar dhe mund të mësojë shumë prej tij. Po ashtu, fakti që do të luante përkrah Cristiano Ronaldos. Portugezi i ka vendosur atij një pseudonim mjaft të përshtatshëm: “Kur arrita në qendrën teknike për herë të parë, kujtoj se e takova Ronaldon në korridor. I thashë vetes rri i qetë. Ai është një djalë bujar, me një sjellje të shkëlqyeshme. Ai më ka vënë një pesudonim, madje, quan “djali i Teksasit”. Mund të jetë snob për atë që ka fituar, por përkundrazi, është shumë i hapur, i ngrohtë dhe i ndihmon të gjithë të integrohen në ekip”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments