No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Shuhet ëndrra e Kosovës për "Euro2020"

Shuhet ëndrra e Kosovës për “Euro2020”

Kosova ka pësuar humbje ndaj Maqedonisë Veriore në gjysmëfinale të play-offit të Ligës së Kombeve për kualifikim në Kampionatin Evropian.

Maqedonia Veriore fitoi këtë përballje me rezultat prej 2 me 1, në një ndeshje që e kontrolloi mjaft mirë që nga minuta e parë.

Vendasit kaluan në epërsi kur Benjamin Kololli shënoi autogol në minutën e 16 të takimit.

Shifrat për Kosovën i barazoi Florent Hadërgjonaj në minutën e 29.

E pas katër minutave Maqedonia Veriore kaloi në epërsi përmes Velkovskit, i cili shënoi me kokë pas një asistimit nga Enis Bardhi.

Ky ishte shansi i fundit i Kosovës për t’u kualifikuar në Evropian, pasi kishte dështuar edhe në kualifikimet e rregullta.

Kualifikimin në Evropian Maqedonia Veriore do ta kërkojë në ndeshjen finale të play-offit kundrejt Gjeorgjisë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Sekreti i Chelseat, ngrohja e këpucëve me mikrovalë!

Mbrapa momentit të mirë të Chelsea-t pas marrjes së drejtimit të ekipit nga ana e Thomas Tuchel, duket se fshihet një pajisje elektroshtëpiake. Sipas The...

Verrati: Mund të fitojmë gjithçka

Marco Verrati ka folur për kanalet zyrtare të Paris Saint-Germain. “Ky vit është më i komplikuar për gjithçka: në jetë, në sport, kudo. Po jetojmë...

Koronavirusi “ngujon” Interin, Conte anulon konferencën për shtyp

Pas pesë rasteve të pozitivitetit me Coronavirus tek Interi, që përfshinin Marotta, Ausilio, Antonello, avokati Capellini dhe një anëtar të stafit, trajneri Antonio Conte...

LeBron i kundërpërgjigjet ashpër suedezit të Milanit, “hap zjarr” ndaj Ibrës

LeBron James ka kundërshtuar pretendimin e Zlatan Ibrahimovic se sportistë si ai duhet ta mbajnë larg politikën. Sulmuesi i Milanit e thumboi ikonën e...

Recent Comments