No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Dardanët e rinj nuk i rezistuan Austrisë deri në fund

Dardanët e rinj nuk i rezistuan Austrisë deri në fund

Kombëtarja U21 e Kosovës ka pësuar humbje në ndeshjen kualifikuese për Kampionatin evropian 2021 në duel me Austrinë. Ndeshja e zhvilluar në stadiumin “Fadil Vokrri” u mbyll me rezultat të ngushtë 1:0 në të mirë të nën 21-vjeçarëve austriakë. Dardanët e rinj patën paraqitje të mirë dhe u angazhuan maksimalisht për të nxjerrë rezultat pozitiv, por në fund u ndëshkuan nga një pakujdesi në mbrojtje. Në përgjithësi loja ishte e hapur nga të dyja palët dhe me raste në secilën anë, por ishin austriakët ata që arritën të gjejnë golin në minutën e 86-të nëpërmjet Marco Gruell. Pas kësaj humbjeje Kosova është e parafundit në renditjen e Grupit 3, me gjashtë pikë, derisa Austria renditet e dyta me 15 pikë të grumbulluara, katër më pak së lideri i tabelës, Anglia. Ndeshjen e radhës Dardanët e rinj e zhvillojnë të martën e ardhshme kundër Andorrës, po ashtu në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Zemërgjerësia e Neymarit, paguan 142 punëtorë pa punuar

Neymar Junior shkëlqen edhe në luftën kundër Koronavrusit, me pandeminë që po shkatërron planetin dhe po godet fort Brazilin.

Dy gola për katër minuta, mbyllet me spektakël pjesa e parë në sfidën Everton – Tottenham

Pjesa e parë e Everton-Tottenham, ndeshja hapëse e javës së 32-të të Premier Leagues, është mbyllur me rezultatin 1-1.

Presidentja Osmani: Xhudistet tona të arta me medalje e me shpirt, po e ngrisin Republikën tonë lart e më lart!

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka vlerësuar lartë punën e xhudistëve kosovarë në garat ndërkombëtare në veçanti, Distria Krasniqin. Krasniqi, sot fitoi medaljen...

Mundësia e larigimit të Haaland,Dortmund të gatshëm për zëvëndësimin e tij

Ka shumë ankth në shtëpinë e Borussia Dortmund. Erling Braut Haaland, sulmuesi i ri që ka çmendur gjithë Europën, mund të largohet nga klubi verdhezi...

Recent Comments