No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Presidenti Ademi me mesazh pak orë para përballjes me Maqedoninë e Veriut

Presidenti Ademi me mesazh pak orë para përballjes me Maqedoninë e Veriut

Emocionet e ndeshjes gjysmëfinale të “play-off”it kundër Maqedonisë së Veriut për kualifikim në Evropian tashmë i kanë kapluar të gjithë dashamirët e futbollit në Kosovë dhe jo vetëm. Nën ethet e kësaj ndeshje të madhe pa dyshim është edhe presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi. Pak orë para ndeshjes numri një i futbollit kosovar ka shpërndarë një mesazh inkurajues në rrjetet sociale.
“Dita e shumëpritur erdhi! Të motivuar e të bashkuar në realizimin e asaj që nesër do të quhet HISTORIKE! 💙🇽🇰”, ka shkruar presidenti i FFK-së në profilin e tij në Facebook. Ndeshja Maqedoni e Veriut – Kosovë zhvillohet sonte në orën 20:45 në stadiumin “Tose Proeski” në Shkup.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ky është futbollisti me çmimin më të lartë në Superligën e Kosovës

Forma fenomenale nga Mirlind Daku në këtë sezon i është rritur edhe vlera në treg, ku nga 300 mijë euro, tani ka...

Barça dhe Juventus, luftë e ashpër për Kun Agüero

Sikurse shkruan sot katalanasja “Sport”, Barça ka vendosur të futet në garë për Kun Agüero. Pas disa ditësh reflektimi, klubi Blaugrana duket i bindur:...

B*OMBA NGA SPANJA: “Mbappe do të luajë te Reali sezonin tjetër”

Kylian Mbappe dhe Real Madrid do të bashkohen së shpejti. Bomba e lëshuar nga emisioni “Chiringuito” në Spanjë ka bërë xhiron e rrjeteve sociale. Ka...

Kjo është arsyeja e mungesës së Ramosit në ndeshjen kundër Liverpoolit

Kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos, ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Mbrojtësi spanjoll është duke u shëruar nga lëndimi...

Recent Comments