No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Bernard Berisha mesazh bashkëlojtarëve: Të bashkuar për një qëllim!

Bernard Berisha mesazh bashkëlojtarëve: Të bashkuar për një qëllim!

Bernard Berisha mbeti jashtë skuadrës së Kosovës për ndeshjen e sotme ndaj Maqedonisë së Veriut, pasi përzgjedhësi Bernard Challandes zgjodhi të mos e ftojë në grumbullim, për shkak edhe të gjestit që bëri pas golit në ndeshjen me Greqinë. Megjithatë, Bernard Berisha u tregua edhe një herë profesionist i madh, duke iu ka uruar sukses shokëve të skuadrës në ndeshjen historike ndaj maqedonasve.

“Të gjithë të bashkuar për një qëllim, Kosova zemra jonë. Forca djem, Zoti ju ndihmoftë”, ka shkruar futbollisti këmbëshpejtë në rrjetet sociale.

Disa ditë më parë, futbollisti i krahut të majtë e kishte publikuar një video ku e shfaqte mërzinë për mosftesë, por që e respektonte vendimin e trajnerit Challandes, duke iu uruar suksese shokëve të Kombëtares.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Futbollisti i Ferizajt i shpëton më të keqes, kthehet në shtëpi shëndosh e mirë

Futbollisti i Ferizajt, Thesar Ismajli u lëndua sot gjatë ndeshjes kundë Ulpianës. Gjendja e tij ishte mjaft kritike, ku...

E mahnitshme, Kosova më e mira e Evropianit

Sukses të jashtëzakonshëm kanë arritur xhudistët kosovarë. Kosova është përfaqësuesja më e suksesshme në Evropianin që të dielën përfundoi në Lisbonë të...

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Recent Comments