No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR S’mungojnë flamujt shqiptarë, Kosova përcillet me brohoritje

S’mungojnë flamujt shqiptarë, Kosova përcillet me brohoritje

Kosova luan nesër kundër Maqedonisë së Veriut në Shkup dhe objektivi është fitorja, për të shkuar më pas në finalen që të siguron një vend në EURO 2021. Ndeshja e nesërme nis prej orës 20:45, në stadiumin “Tose Proeski”.

Tifozët dardanë kanë menduar të motivojnë përfaqësuesen e Kosovës, duke e pritur në pikën kufitare të Hanit të Elezit. Koret dhe këngët kanë qenë “arma” e tyre dhe futbollistët nesër do japin maksimumin në ndeshjen më të madhe për nga rëndësia, që kanë luajtur deri më tani.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Edhe një medalje e madhe për Kosovën, Akil Gjakova në finale të Evropianit

Kosova ka siguruar edhe një medalje në Evropianin e xhudos në Lisbonë. Akil Gjakova ka kaluar në finale të kategorisë deri 73 kilogramë. Akili...

Ylli i Chelsea-t zbulon prapaskenën: Doja të tërhiqesha në moshën 17 vjeç

Jorginho, mesfushori i Chelsea-t, është rrëfyer në një intervistë të dhënë për Daily Mail. “Po të isha bërë një futbollist profesionist në Brazil, do të...

Akili i pathyeshëm, kalon në gjysmëfinale të Evropianit

Me katër fitore, një pa luftë, Akil Gjakova arrin në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian, që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë. Në çerekfinale mundi rusin...

Sot përballja e dy trajnerëve karizmatik

Superliga e Kosovës sot sjell dy përballje interesante. Llapi që po lufton për ekzistencë, viziton Gjilanin. Ismet Munishi si trajner i ‘Skifterave’ për herë të...

Recent Comments