No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Pandev: Dikush as nuk u interesua nëse do të vij!

Pandev: Dikush as nuk u interesua nëse do të vij!

Deklarata e liderit të Kombëtares së Maqedonisë Veriore, Goran Pandev ka trazuar atmosferën në shtetin fqinj.

Pandev para takimit u sigurua t’i kritikonte të gjithë ata pjestarë të federatës të cilët nuk u interesuan rreth problemeve të lojtarëve.

“Së pari dua të falenderoj të gjithë ata që më ndihmuan të vijë në Maqedoni, më të merituarit për këtë gjë janë trajneri jonë, sekretari i Federatës së Futbollit të Maqedonisë Veriore dhe Presidenti i Genoa-s. Të gjithë e dimë se sa e pasigurtë dhe e vështirë ishte të vinim këtu. Ambasada jonë në Itali kishte një sjellje të mirë, por kishte edhe nga ata persona të cilët nuk u interesuan fare dhe nuk më pyeten se a kam nevojë për ndihmë apo si jam” – ishin fjalët e Pandev.

Sulmuesi në fundi arsyetoi edhe ata persona duke thënë: “Ata janë të nxënë duke bërë gati udhën që ne të fitojmë, kështu që po e lëmë këtë gjë anash”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments