No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Nuk u largua nga Napoli, klubi merr vendim drastik për sulmuesin Milik!

Nuk u largua nga Napoli, klubi merr vendim drastik për sulmuesin Milik!

Arek Milik, pas lamtumirës së munguar me Napolin, është në shtëpinë e tij në Poloni. Sulmuesi, shpjegon Corriere dello Sport, është përjashtuar si nga lista e 25 për kampionatin dhe nga ajo që i është dhënë UEFA-s për kupat e Evropës dhe për këtë arsye nuk do të jetë në gjendje të zbresë në gara zyrtare me klubin deri në janar.

Ndryshe situata për Llorente dhe Malcuit të cilët janë të pranishëm në listën e 25 dhe për këtë arsye mund të jetë i dobishëm për sa i përket këtyre muajve, veçanërisht në Kupën e Italisë.

Në janar situata mund të zhbllokohet. Napoli do të përpiqet ta shesë atë përsëri, por nuk përjashtohet që Milik të vendosë të bie dakord me një ekip të ri për një transferim falas.

Në këtë mënyrë Milik do të qëndronte në Napoli si një shtëpi e ndarë deri në qershor, kur kontrata e tij do të skadojë zyrtarisht.

Një sezon në tribuna, si të thuash. Jo një lëvizje e madhe në vitin e Europianit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Mbyllet pa fitues ndeshja Everton – Tottenham

Me ndeshjen Everton – Tottenham që është zhvilluar sonte është hapur java e 32-të në Premierligën angleze. Sfida ashtu...

Kurti: Xhudistet janë bërë sinonim i fitoreve dhe gëzimeve tona

Kryeministri Albin Kurti ka përgëzuar xhudistet tona, Distria Krasniqin dhe Nora Gjakovën për suksesin e arritur në Kampionatin Evropian në Lisbonë. Distria fitoi medaljen...

Ish-futbollisti shqiptar ndërron jetë nga Covid-19

Covid-19 i ka marrë jetën ditën e sotme, ish-futbollistit të shquar të Turbinës, Ndriçim Beshiri, zemra e të cilit pushoi të rrahuri...

Nga maji, tifozët do të lejohen në ndeshjet e Serie A

Kryeministri italian, Mario Graghi ka shpallur masat e reja për Covid-19. Ai deklaroi se nga prilli, sportet si futsall,...

Recent Comments