No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Nga Milani te Atalanta, dëmtimet persekutojnë mbrojtësin!

Nga Milani te Atalanta, dëmtimet persekutojnë mbrojtësin!

Nuk kanë fund probelmet për Mattia Caldara, futbollisti ende në pronësi të Milanit i huazuar te Atalanta. Pas lajmit për dëmtim, Caldara së shpejti do të operohet: mbrojtësi i Atalanta në fakt do të operohet nesër në Pavia nga Profesor Zanon.

Një episod tjetër i pafat për 26-vjeçarin, i cili u kthye në Bergamo janarin e kaluar pas përvojës së tij në Milano. Koha e rikuperimit vlerësohet aktualisht midis dy dhe tre muajve.

Ai që dukej të ishte një inflamacion i thjeshtë përfundimisht doli të ishte diçka më serioze. Caldara nuk ishte thirrur as për ndeshjen e fundit të Atalanta kundër Cagliari, por ishte përfshirë në skuadrën e Champions League.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Valverde i Real Madridit rezulton pozitiv me COVID-19,humbë ndeshjen e parë kundër Chelseat

Mesfushori uruguaian i Real Madridit, Fede Valverde ka rezultuar pozitiv në testimin për koronavirus. Lajmin e ka bërë të...

Dortmund zgjedh ish-yllin e Milan si zëvendësues të Haaland

Erling Haaland është vënë në shënjestër të klubeve të mëdha të Europës. Nëse norvegjezi do të largohet nga Dortmund në merkaton e verës, verdhezinjtë duket...

Llapi arrin në finale të Kupës, një hap larg ëndrrës evropiane

Llapi është kualifikuar në finalen e Kupës së Kosovës në futboll. Skuadra e trajnerit Tahir Batatina, barazoi 2:2 të mërkurën në Podujevë kundër Prishtinës,...

Andrea Agnelli i urryer i madh, pritet revolucion tek Juventusi

Të jesh i urryer, sepse je president i Juventusit, është normale. Andrea Agnelli, megjithatë, papritmas e pa veten armiku numër një publik në të...

Recent Comments