No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR “Neymar nuk meriton respekt, më ka thënë se…”

“Neymar nuk meriton respekt, më ka thënë se…”

Kanë kaluar disa javë nga Klasikja e Francës, por sfida mes Marseille dhe PSG vazhdon të shkaktojë polemika pas sherrit të zhvilluar në fushën e lojës mes Neymar dhe Alvaro Gonzales.

Ky i fundit është kthyer të flasë në lidhje me ngjarjen, duke shpjeguar atë që ka ndodhur në fushë dhe çfarë i kanë thënë njëri-tjetrit gjatë ndeshjes.

Siç ka bërë të ditur Daily Mail, lojtari i Marseille ka thënë se braziliani e ka provokuar gjatë gjithë ndeshjes.

“Neymar më ka thënë se në një ditë fiton aq sa unë fitoj në një vit, dhe është e vërtetë. I kam thënë se isha shumë i kënaqur me rrogën time, por e gjithë ndeshja ka qenë plot me provokime”.

Neymar është ndëshkuar me karton të kuq dhe është skualifikuar për dy ndeshje sepse ka goditur Alvaro-n e Marseille, më pas është folur për racizëm.

Alvaro ka shtuar: “Neymar nuk meriton asgjë. As respektin tim, as ndonjë gjë tjetër. Kam kaluar një periudhë shumë të komplikuar pas asaj që ka ndodhur. Si unë, ashtu edhe familja ime. Po t’i kisha thënë diçka, besoj se do të ishte parë në të gjithë telekamerat”.

Lojtari ka marrë edhe disa kërcënime. Edhe për familjen e tij.

“Në të gjitha gjuhët. Kanë ardhur rreth dy milionë mesazhe, dikush edhe më ka kërcënuar se do të vinte të më vriste. Neymar ka një ndikim të madh dhe besoj se nuk është i vetëdijshëm për atë që mund të shkaktojë me veprimet e tij”.

Të dy lojtarët janë shpallur të pafajshëm nga akuzat reciproke për homofobi dhe racizëm.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Nga gara për titullin kampion, deri te ndeshjet e Kombëtares, flet Armend Thaqi

Ballkani ka filluar të marrë frymë më lehtë pas fitores së fundit në vikend ndaj Drenicës në shtëpi. Skuadrën e Bledi Shkëmbit e pret...

Sa më shumë që forcohet gara, aq më shumë rriten akuzat ndaj arbitrave

Arbitrat e futbollit në Kosovë janë në qendër të vëmendjes në fillim të stinorit pranveror, por jo për të mirë. Pas çdo xhiroje akuzat...

FFK mbajti trajnimin e parë online për sistemin VAR

Ekipi i projektit VAR në FFK është duke punuar me intensitet në procesin e implementimit të tij. Puna në këtë projekt ka...

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Recent Comments