No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR LAJM HISTORIK TE ATALANTA: Vjen “ok” nga UEFA

LAJM HISTORIK TE ATALANTA: Vjen “ok” nga UEFA

Tani është zyrtare: Stadiumi Gewiss do të presë ndeshjet e ardhshme në shtëpi të Atalanta në Ligën e Kampionëve 2020-2021. Pranimi përfundimtar u dha nga Uefa këtë pasdite.

Një rezultat i pabesueshëm, mbase i pamendueshëm edhe vetëm disa vite më parë. Atalanta përfshihet në Grupin D së bashku me anglezët e Liverpool, hollandezët e Ajax dhe danezët e Midtjylland.

Stadiumi Gewiss do të bëjë debutimin e tij zyrtar historik në Uefa Champions League në 27 Tetor për ndeshjen Atalanta-Ajax.

Më 3 nëntor, Liverpool do të luajë në Bergamo. Midtjylland do të mbyllë ndeshjet në shtëpi të Atalanta në Grupin D në 1 Dhjetor.

Stadiumi Gewiss, një stadium i Champions League!

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments