No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Drejt Inter-Milan, Stramaccioni: Ky lojtar mund të vendosë derbin

Drejt Inter-Milan, Stramaccioni: Ky lojtar mund të vendosë derbin

Andrea Stramaccioni, ish-trajneri i Inter-it, ka folur për Gazzetta dello Sport në lidhje me derbin e Milanos që do të luhet 17 tetorin e ardhshëm:

“Nuk besoj se Conte do t’i besojë Eriksen-it nga minuta e parë. Akoma nuk e ka bindur dhe taktikisht mund të bllokohet nga mesfushorët kuqezi në minutat e para të ndeshjes. Një aktivizim i tij nga stoli mund të ketë një ndikim më të madh”, ka thënë Stramaccioni.

– Cilin lojtar do ta mbanit në stol me idenë për ta aktivizuar më pas për të ndryshuar ndeshjen?

“Sanchez, padyshim. Mund të jetë shkatërrimtar. Është një lojtar më i kompletuar sot, në gjendje të finalizojë dhe të ndihmojë skuadrën. I lexon shumë mirë mbrojtjet, e kupton kur duhet të sulmojë dhe kur duhet të tërhiqet mbrapa”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments