No menu items!
Ballina SPORTE TJERA Jimmy Butler i mposht i vetëm Lakersat

Jimmy Butler i mposht i vetëm Lakersat

Miami Heat shpreson, pasi ka fituar finalen e tretë kundër Los Angeles Lakers me rezultatin 115-104. Heat ia ka dalë të realizojë më shumë pikë se kundërshtari në çdo periodë dhe në fund ka festuar triumfin, që e çon serinë e finaleve në 1-2 në favor të Lakers.

Jimmy Butler ishte njeriu i ndeshjes, pasi regjistroi “triple double” me 40 pikë të realizuara, 13 asiste dhe 12 topa në tabelë. Ai pati edhe mbështetjen e shokëve të skuadrës, pasi katër prej tyre realizuan më shumë se 10 pikë.

Nga ana tjetër për Lakers Davis ishte në një ditë jo, pasi shënoi vetëm 15 pikë. LeBron James (25 pikë, 8 asiste, 10 topa në tabelë) u mundua që ta udhëhiqte skuadrën, duke patur edhe ndihmën e Markieff Morris dhe Kyle Kyzma, të cilët shënuan nga 19 pikë, por nuk ia doli dot.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani: Dikujt matematikat në fund të sezonit nuk kanë me i dalë

Trajneri i mirënjohur, Afrim Tovërlani, ka komentuar ndeshjet mes Llapit dhe Dritës si dhe Drenicës ndaj Prishtinës. Tovërlani tha...

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Nuhiu: Në pjesën e dytë shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuihu është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Llapit. Trajneri nga...

Kosova fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut,...

Recent Comments