No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA Flick: Nuk po luajmë si Bayerni i vërtetë

Flick: Nuk po luajmë si Bayerni i vërtetë

Bayern Munchen vuajti shumë ditën e djeshme ndaj Hertha Berlin, por ia doli të fitonte 4-3 në minutat shtesë. Pokeri fantastik i Robert Lewandowskit i dhuroi tre pikët e radhës kampionëve të Gjermanisë, teksa trajneri Hans-Dieter Flick foli rreth gjendjes jo optimale të skuadrës së tij.

Nuk është aspak e thjeshtë që lojtarët të jenë në 100% të formës së tyre në këtë periudhë. Gjithsesi, mentaliteti i këtij Bajerni është top. Komplimente Herthas, edhe pse ne e kemi të qartë që nuk luajtëm si duhet të luajë Bayerni.

Lewandowski? Robert është një goleador i shkëlqyer. Për mua ka rëndësi të madhe fakti që ai është faktor më asiste dhe në punën që bën në fazën defensive. Ia del gjithmonë dhe jam tepër i lumtur për të“, deklaron trajneri i bavarezëve.

Douglas Costa kur luante me Bayern Munchen

Ndërkohë, Douglas Costa është rikthyer në Mynih. Klubi gjerman ka arritur akordin me Juventusin për huazimin e 30-vjeçarit brazilian, i cili rikthehet tek ekipi ku luajti në sezonet 2015/2017. Sulmuesi i djathtë nuk bënte pjesë në planet e trajneri Pirlo dhe zgjodhi të transferohet në Bundesligë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Reagon Dajaku: Mos përhapni dezinformata, nuk e kam refuzuar Kosovën

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane, Leon Dajaku ka reaguar përmes një postimi në Instagram duke deklaruar se ende nuk ka vendosur se...

Kombëtarja shqiptare, 3 milionë euro për Botërorin! Zbulohet premioja nga FSHF për kualifikimin historik

Shqipëria ka nisur edicionin kualifikues drejt Botërorit, “Katar 2022”. Në tri takimet e para, kuqezinjtë kanë bërë “detyrat e shtëpisë” sa u takon...

Mbyllet pa fitues ndeshja Everton – Tottenham

Me ndeshjen Everton – Tottenham që është zhvilluar sonte është hapur java e 32-të në Premierligën angleze. Sfida ashtu...

Kurti: Xhudistet janë bërë sinonim i fitoreve dhe gëzimeve tona

Kryeministri Albin Kurti ka përgëzuar xhudistet tona, Distria Krasniqin dhe Nora Gjakovën për suksesin e arritur në Kampionatin Evropian në Lisbonë. Distria fitoi medaljen...

Recent Comments